Sport & Kultuur

SPORT

Privaatskool Elnatan streef daarna om ‘n totale gebalanseerde opvoeding en onderrig aan elke leerling te verskaf. Dit behels dus nie net akademiese onderrig nie, maar ook deelname aan sport.

Goeie sportfasiliteite is op die skoolterrein ontwikkel en sluit rugbyvelde, hokkievelde, netbalbane en jukskeibane in. Die skool spog  met talle leerlinge wat oor die afgelope jare in Namibiese spanne opgeneem is. 

Gaan kyk gerus op ons skool se Facebook-blad vir die nuutste foto’s en prestasies – ook op sportgebied.

Ons glo aan volle deelname in die land en streef daarna om elke jaar ons afrigting en standaarde in die meeste sportsoorte wat aangebied word, te verbeter.  Ons leerlinge kry ook die geleentheid om aan NSSU (Namibiese Skole Sport Unie) proewe sowel as NAPSO (Namibiese Privaatskole Organisasie) proewe in verskeie sportsoorte deel te neem en sodoende Namibia as land te kan verteenwoordig op internasionale vlak.

Atletiekbaan (grond) met 8 bane

5 netbalbane

2 Rugbyvelde en 1 Tjokker rugbyveld

Krieketnette

Hokkie

Boogskietbaan

Skaak

Volledig toegeruste gimnasium

Ons gee ook geleentheid aan leerlinge om sport van hulle keuse buiten dit wat beskikbaar is by die skool te kan beoefen, soos bv fietsry, uithouritte, hengel, perdry, ballet, moderne danse, musiek en pilatus en skopboks. Dit alles is privaat inisiatiewe.

KULTUUR

Privaatskool Elnatan strewe daarna om die leerlinge in totaliteit te ontwikkel en daarom is die kultuurbelewenis van elke kind belangrik.

 Verskillende aktiwiteite word aangebied

Redenaars

Eisteddfod/NAPSO Kultuurfees

Skoolkonserte

Mnr en Mej Elnatan

Tienertoneel

Idiomestryd

Afrikaanse Olimpiade

Griffelskryfkompetisie

Kultuurdae vir oud en jonk

Spellingbee